Jak wyselekcjonować akumulator Bosch w doskonałym sklepie.

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają innowacyjnej metodzie, która umożliwiła stworzenie nowej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to prawdopodobnie najwyższa pora dla pozostawienia urządzeń spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich ważna korzyść to wysoka moc i szybkość ładowania. Jeśli chcemy pracować bardzo długo powinniśmy kupić 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na drugim działamy. Jeśli nie rozumiemy jaki typ konkretnie nabyć, żeby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy zakupić taki sam jak posiadamy lub spytać sprzedawcę jaki będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym urządzeniu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent wybierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najchętniej kupowany akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie nabywany, gdyż maj 4 zasadnicze zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie mały stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego rodzaju kumuluje więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Niezwykle kluczowym aspektem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie mogą być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej popularne. Były one dostosowane do pracy przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich dobry zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Ze względu na ilość kadmu zostały wycofane.

Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je stosować tam gdzie trudno jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tutaj nie ma kłopotu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu zajmują wyjątkowo niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwoli na kilka godzin pracy bez przerwy.

Wybór tak rzeczywiście nie jest łatwy. Różnią się one też mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o wyższej sile natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, który jest do niego kierowany. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dość szybki około 4-5h. Jednak wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego poleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Skoro nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę spory, korzystnie jest spytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% dobierze dobry styl do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.