Rękawice robocze które kupować żebyśmy byli z nich usatysfakcjonowani także nas chroniły.

Rękawice robocze są kluczowym elementem ochronnym przy wielu różnych rzeczach, zwłaszcza tych, które niosą ze sobą ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Dobór odpowiednich rękawic powinien być oparty na charakterze działalności, jaka będzie realizowana, na niebezpieczeństwach, z jakimi się spotka. Oto kilka elementów, które powinno się wziąć pod rozwagę przy doborze rękawic roboczych:
1. Typ materiału: Rękawy odporne na przecięcia mogą być przygotowane z różnych materiałów, takich jak skóra, lateks, neopren, nitryl, czy polietylen. Dobór materiału zależy od rodzaju pracy oraz ewentualnych alergii lub innych ograniczeń użytkownika.
2. Rękawice robocze skórzane wykonane ze skóry syntetycznej lub koziej: Te rękawice robocze skórzane zapewniają ochronę przed nowymi zagrożeniami, takimi jak iskry, źródła ciepła, uderzenia, odpryski farby oraz szorstkie przedmioty. Skóra syntetyczna lub kozia są środkami trwałymi i trwałe na zużycie, co powoduje, że są idealne do pracy w warunkach wymagających ochrony dłoni.
3. Rękawice robocze z płótnem aluminiowanym: Te rękawice zapewniają odblaskową i blokującą ochronę przed ciepłem. Płótno aluminiowane funkcjonuje jako bariera termiczna, chroniąc dłonie przed dużymi temperaturami, a dodatkowo poprawiając widoczność konsument w stosunkach słabego oświetlenia.
4. Rękawy odporne na przecięcia aluminizowane (termiczne lub spawalnicze): Rękawice robocze te zapewniają podobną ochronę jak rękawice z płótnem aluminiowanym, ale są zwykle przekazane do bardziej skrajnych warunków, takich jak prace spawalnicze, gdzie istnieją bardzo wysokie temperatury.
5. Rękawice robotnicze https://elkar-sklep.pl/rekawice-i-rekawy/55 z włókien syntetycznych: Oprócz ochrony przed gorącem i zimnem, rękawice z włókien syntetycznych zapobiegają również przecięciom i otarciom. Te właściwości sprawiają, że są one odpowiednie do pracy w środowiskach, gdzie występują rozmaite rodzaje zagrożeń technicznych i cieplnych.


Właściwości ochronne: Różne rękawice robocze skórzane oferują różne zakresy ochrony. Na przykład, rękawice robotnicze z cieplejszego materiału będą niesamowicie odporne na przerwania, podczas gdy rękawice robotnicze stworzone z lateksu mogą dawać odpowiedniejszą osłonę przed chemikaliami.
Dopasowanie: Rękawy odporne na przecięcia winnym być idealnie dostosowane do rąk użytkownika, by umożliwić maksymalny komfort i kontrolę nad urządzeniami lub produktami.
Wytrzymałość: Szukaj rękawic, które są mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dokumenty lub standardy, takie jak EN 388 w Europie, mogą posłużyć w ocenie wytrzymałości rękawic na przerwania, przebicie, rozdarcia i ścieranie.
Koszty: Rękawy odporne na przecięcia mogą się różnić w współzależności od materiału, trwałości i specyfikacji. Warto jednak pamiętać, że wybór niedrogich rękawic może skończyć się koniecznością częstych zmian lub narażeniem pracownika na niebezpieczeństwo.
Rękawice robotnicze zgodnie z ustaleniem Unii Europejskiej (2016/425). Oto krótkie podsumowanie:
1. Kategoria I: Rękawice robotnicze skórzane z tej kategorii zapewniają pewną ochronę przed minimalnym zagrożeniem. Nadają się do wykorzystań, takich jak uprawa roślin, porządki, większość prac stolarskich, warsztatowych itp. 2. Kategoria II: Rękawice spośród tej kategorii oferują ochronę przed szeregiem zagrożeń, które można zdefiniować jako średnie ryzyko. Norma EN 388 definiuje ochronę przed niebezpieczeństwami mechanicznymi, które są kluczowe w tej kategorii. Żeby zdobyć znak CE, materiał musi być przeanalizowany i zatwierdzony w akredytowanym laboratorium UE. Rękawice robocze z tej grupy mogą być pokrywane lub stworzone ze skóry mają obowiązkowe oznaczenie atestu.